ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v ČERVNU

Červen patří dětem, sluníčku a hrám.

Divadelní pohádkou o Koblížkovi jsme oslavili Den dětí. Maňásci nám ukázali, že vyrobit koblížek není žádná věda, a tak jsme to zkusili také. V nové školní kuchyni jsme usmažili koblížků hned pěknou hromadu. S domácí marmeládou chutnaly znamenitě.

Policejní stanici jsme navštívili v hojném počtu. Tentokrát jsme mohli nahlédnout do policejního auta, vyzkoušet si, jak je těžká policejní vesta a dozvědět se, jak to chodí při policejním zásahu.

Do kina jsme se vydali na animovaný film Kung Fu Panda 4. Nemotorný pandí hrdina bojuje s nejmocnější čarodějnicí, která mění podobu. Film byl vtipný, napínavý a plný dobrodružných scén. Dobro opět zvítězilo nad zlem. A tak to má být.

Astronomické léto nastává s červnovým slunovratem. My jsme se také rozloučili s jarem a přivítali léto tradičním družinovým rituálem. Děti převlečené za jaro předaly žezlo těm, kdo ztvárnily léto. Společným zpíváním u kytary z toho byla veselá letní slavnost.

Zmrzlina patří k létu jako sněhulák k zimě. Hra na šipkovanou je zábavná v tom, že děti neví, kam je šipky zavedou. Tentokrát nás šipky nezavedly ani na hřiště ani do parku, ale do kavárny v muzeu. Tam si každý vybral zmrzlinu podle svého gusta a prázdninová atmosféra byla tu.

Krásné léto vám všem!

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  Flickru.