ŠKOLNÍ DRUŽINA Korálek - Jak jsme se měli v KVĚTNU?

Střední odborné učiliště SŠ řemesel a chovatelství otevřelo své brány veřejnosti. Hned na začátku dvorku jsme shlédli dravce a jiná zvířata. Lamy a králíčky jsme si mohli i pohladit. Papoušek byl krásně zbarvený, ale k tomu nás paní chovatelka nechtěla pustit blíž, prý klove. Bača s ovcemi a kozami nám několikrát předvedl, jak ho poslouchá pastevecký pes, který dokázal rozeběhlá zvířata dostat zpět do ohrady dřív, než bys řekl švec. Traktory, sekačky a jiné zemědělské stroje nás uchvátily tím, že jsme si je mohli i vyzkoušet. Samozřejmě jenom jako.

Paní asistentka Verča je vášnivou včelařkou, a tak jsme toho využili, poprosili ji a ona nám udělala sladkou včelí přednášku. Zjistili jsme, např. kolik medu včelka nasbírá za celý život, jakou roli má trubec, proč je matka jenom jedna, a také jak se sbírá pyl. Viděli jsme, jak vypadá rojáček, dýmák, rozpěrák, rámečky a různé ochranné a jiné včelařské pomůcky. A že nasát nektar a přenést ho do úlu je pěkná fuška, to jsme zkusili pomocí brčka. Na závěr nás čekala sladká tečka….tedy lžička medu a domů medový bonbón.

Se školní družinou rádi chodíme za kulturou. Tentokrát jsme ale kulturu pozvali do naší školy. Přijela k nám Afrika. Ne celá, ale ukázka africké kultury pod vedením Afričana Paula Ndjadi Homeamba – Jamby. Škola se otřásala v rytmu bubnů a jiných nástrojů.  Tančili nejen děti, ale i rodiče a přítomný pedagogický personál.

Každý rok navštěvujeme hasičskou stanici v Uherském Brodě a i letos tomu nebylo jinak. Ochotní pánové ve službě nám ukázali co se děje v případě nehody nebo požáru a nechali nás vyzkoušet nářadí a pomůcky. My jsme poznali, že bez dobré fyzičky by hasič neuspěl, a že taková práce není jen tak. Do hasičského auta jsme mohli nakouknout, a tak toho někdo využil i vícekrát. I letos se nám návštěva moc líbila a už se těšíme na příště.

Vycházka k rybníku nás čeká vždy koncem května, když si povídáme o přírodě kolem vody. Nejraději krmíme kachny a kapry, kterých je tam nespočet. Vyrobit lodičku z papíru se podařilo všem a někteří ji dokonce zkusili i pustit na rybníku. A víte, jak to s ní dopadlo? Přesně tak… skládali jsme novou :-)

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na  Flickru.